NB II. bajnoki mérkőzés: ESSE U21 – KBSC FC 1 : 3 Reviewed by Momizat on . ESSE U21 - KBSC FC 1 : 3 Mérkőzés értékelés: Csapatunk a 2. helyen álló vendégeket a Farkas D.- Szeles B. Juhász D. Somogyi L. (Varga M.) Nagy R.- Redele R. (Mo ESSE U21 - KBSC FC 1 : 3 Mérkőzés értékelés: Csapatunk a 2. helyen álló vendégeket a Farkas D.- Szeles B. Juhász D. Somogyi L. (Varga M.) Nagy R.- Redele R. (Mo Rating: 0
You Are Here: Home » Galéria » NB II. bajnoki mérkőzés: ESSE U21 – KBSC FC 1 : 3

NB II. bajnoki mérkőzés: ESSE U21 – KBSC FC 1 : 3

ESSE U21 – KBSC FC

1 : 3

Mérkőzés értékelés:

Csapatunk a 2. helyen álló vendégeket a Farkas D.- Szeles B. Juhász D. Somogyi L. (Varga M.) Nagy R.- Redele R. (Molnár P.) Lipták M. Vécsey M. Tóth K. – Nagy K. (Utasi B.) Árvai Á. összeállításban fogadta.
Az első félidőben igen nagy iramban estek egymásnak a felek, a vendégek több helyzetet alakítottak ki, de előttünk is adódtak lehetőségek. Sajnos egy védelmi (kommunikációs ill. helyezkedési) hibából a KBSC szerezte meg a vezetést.
A második félidő elején elhibáztunk egy óriási helyzetet (Árvai már a kapuson is túljutva a gólvonalon álló védőbe bombázott), majd az Árvai, Redele akció végén utóbbit buktatták a tizenhatoson belül – a megítélt büntetőt Vécsey M. nagy erővel az oldalkapufára vágta, ahonnan a labda kifelé pattant.

8 perc alatt fordíthattunk volna, ehelyett a vendégek a számukra megítélt büntetőből 0-2-re alakították az eredményt. Továbbra is támadtunk, s egy tetszetős akció végén a kiugró Árvai Á. mattolta a vendégvédelmet 1-2. Csapatunk nem adta fel a további gólszerzésért vívott küzdelmet, azonban a későbbiekben már csak – az utolsó jó passz hiányából eredően – lehetőségeink voltak,  igazán nagy ziccereink nem. A vendégek utolsó gólját egy rossz indítási kísérlet utáni vendégvisszatámadás előzte meg. Sajnos ennél az esetnél is kijött csapatunk egyik jellemző hibája, túl „hosszúak” vagyunk, a labda feljátszását követően a védelem nem tolja feljebb a védekezést, így nem szűkítjük le eléggé a területet, ill. az ellenfél visszatámadásánál esélyt sem adunk arra, hogy az elől maradó támadókat esetleg lesre állítsuk.

Jók: Lipták, Árvai.

Mindent összevetve ismét egy nagy iramú, az osztályhoz képest jó színvonalú mérkőzést játszottunk, ahol a fiúk – a fellehető hibákat is figyelembe véve – becsülettel dolgoztak, játszottak.

Tudomásul kell vennünk azonban, hogy ellenfeleink átlag 1-2 évvel idősebb átlagéletkorú csapatok, valamint, hogy a sorsolás szeszélye folytán ellenünk mindig vannak a felnőttből visszajátszó játékosok, mint pl. ezen a mérkőzésen az annak idejében az Egerben NB I-ben játszó Kasza Dodó.