U9 – Bronzérem Barcelonából Reviewed by Momizat on . Fükő Péter és Szakál Csaba vezetőedzők értékelése: Az Egri Sportcentrum SE U9-es csapatával egy nívós, nemzetközi, ausztriai torna győzelem után, egy sokkal nag Fükő Péter és Szakál Csaba vezetőedzők értékelése: Az Egri Sportcentrum SE U9-es csapatával egy nívós, nemzetközi, ausztriai torna győzelem után, egy sokkal nag Rating: 0
You Are Here: Home » Galéria » U9 – Bronzérem Barcelonából

U9 – Bronzérem Barcelonából

Fükő Péter és Szakál Csaba vezetőedzők értékelése:

Az Egri Sportcentrum SE U9-es csapatával egy nívós, nemzetközi, ausztriai torna győzelem után, egy sokkal nagyobb nevű csapatokat felvonultató, barcelonai utánpótlás labdarúgó tornán vettünk részt. A nyolc UP. klubból álló mezőnyben, az angol és spanyol csapatok játékára voltunk legfőképp kíváncsiak. Mindenképp úgy gondoltuk, hogy szükséges felmérnünk azt, hol tartunk, melyek a hibáinak, mi az amiben javulnunk kell és természetesen mi az erősségünk, amire lehet építeni a csapat játékát a későbbiekben. Egyértelműen úgy indultunk neki ennek a sorozatnak is, hogy csak a játék számít és a tapasztalatszerzés nemzetközi porondon. A csapattól semmiféle, különleges elvárásunk nem volt, mindenki hozza ki magából a maximumot, játsszák azt, amit ők valójában tudnak, csapatként legyünk egységesek, mind védekezésben és támadásban egyaránt.

Az résztvevő angol utánpótlás csapatok, minden korosztályban a hazájuk felnőtt labdarúgásában megfigyelhető jellegzetességeket mutatták fel. Erő, keménység, agresszivitás, villámgyors kontrák, távoli lövések jellemezték.
Ellentétben a spanyol gyerekekkel, akik kivárásra , egy, max két érintéses rövid passzos játékra, labdatartásra épült.
A saját játékunkra kitérve, amivel feltudtuk venni a versenyt a látottak alapján, nálunk a kettő ötvözi a két nemzet pozitívumait. Nem vagyunk se kiemelten technikásak, se „ennyire” agresszívak, viszont mi mindkét erényből, fel tudtunk mutatni egy erős átlagot. Szerencsére több arca van a csapatunknak. Amit még erősíteni kell, mindkét játék kultúra filozófiájából: agresszív letámadások, mindkét láb használata egyformán, higgadt befejezések a kapu előtt, villamgyors gondolkodás, már-már tökéletesnek mondható technikai kézség.(Valencia,Barcelona)
A csoportmérkőzéseken két angol és egy spanyol csapattal találkoztunk. Az első kettőt, mindentéren felülmúltuk. A spanyolok ellen a harmadik mérkőzésen, vereséget szenvedtünk, a srácokon fáradtság érződött a hosszas utazás miatt, a helyzeteinket nem használtuk ki és ebben a mezőnyben ezt kíméletlenül megbüntették.
Eredményeink:

Két győzelem: 5-1, 7-0 / Egy vereség: 4-1

Az elődöntőben a Manchester csapatával találkoztunk össze, a mérkőzés elején 3-4 elhibázott ziccer és kapufa.. és ahogy ezután lenni szokott , a kő kemény játékot felmutató angolok, 2 gólos előnyre tettek szert, szerencsés találataiknak köszönhetően. A második félidő elején sikerült szépitenünk és utána óriási nyomást gyakorolni ellenfelünkre. Az egyenlítés nem jött össze, helyzeteinket sorra elhibáztuk és a végén újabb gólt kaptunk. Ezzel 3-1 a Manchesternek.

3-4.helyért.: mivel a Valencia a másik ágon legyőzte a Barcelonát , így velük kellett megvívnunk a bronzmeccset, aminek egy picit örültünk is, hiszen szerettük volna megmérettetni magunkat, a házigazdák ellen. A srácoknak óriási motivációt adott ez a lehetőség. Tetszett ,hogy a fiúkat ez pozitívan doppingolta. Semmiféle pszichikai hátrányba nem kerültünk a közel 800 néző előtt. A mérkőzés elején, rögtön vezetést szereztünk, egy bal oldali beadást követően. A félidő lefújása előtt egy szép támadás után tudott egyenlíteni a Barcelona. A második félidőt rögtön góllal nyitottuk , a középkezdés után egy zseniális, átlépős variációt követően, félpályáról vettük be az ellenfél kapuját. Ez látszólag megfogta őket. Folyamatos nyomást erőltettünk rájuk. Kapufák, elpuskázott helyzetek sokasága jellemezte a játékunkat. 5 perccel a vége előtt egy szerencsés találattal sikerült újból egyenlíteniük a katalánoknak.
Következett a büntető párbaj, ahol roppant nagy feszültség volt észrevehető. A mieink magabiztosan értékesítették a büntetőket, az ellenfél játékosai igyekeztek zárkózni. Nálunk 9 rúgóból egy hiba , náluk két hiba , a kis kapusunk minden büntetőjükön rajta volt.